Kā izvēlēties labāko hostingu?

Rank Compare
Price Bandwidth Disk space Money back* Free domain* Free SSL* Site quantity Uptime Score
1
Promo
$ 1
Visit hosting
100 Gb Yes Yes No 1 99.9 % 9.9 / 10
2
$ 3.59
Visit hosting
500 Gb Yes Yes Yes 1 99 % 9 / 10
3
Promo
$ 3.15
Visit hosting
Yes Yes No 100 % 9 / 10
4
$ 2.49
Visit hosting
Yes No Yes 10 99 % 10 / 10
5
$ 3.59
Visit hosting
Yes Yes Yes 99 % 10 / 10

Jēdziens “hostings” ir cēliesno angļu valodas vārda ”hosting” vai ” host” un nozīmē skaitļošanas jauda servisu sniegšanu (procesora, operatīvās atmiņas, diska apjoma resursu un tā tālāk), kas nodrošina fizisku informācijas (tīmekļa vietnes) izvietošanu uz servera, kas atrodas pakalpojumu sniedzēja teritorijā un ir pastāvīgi pieslēgts tīklam. Tāpat ar jēdzienu “hostings” domāti kolokācijas (ļoti dārgi) pakalpojumi, kas noslēdzas pasūtītāja personīgā servera izvietošanā pakalpojuma sniedzēja teritorijā, kā arī dotā aprīkojuma pieslēgšanas nodrošināšana sakaru kanāliem ar augstu caurlaides spēju.

Vairumā gadījumu, ar terminu “hostings” domāts, kā minimums, interneta vietnes datņu izvietošanas pakalpojums uz servera, ar mūsdienīgu programmnodrošinājumu, kas tiek izmantots datņu pieprasījumu apstrādei. Hostinga sniegšanas pakalpojumos, kā likums, ietilpst arī vietas piešķiršana, kas tiek izmantota datņu, datu bāžu, pasta un DNS pakalpojumu uzglabāšanai, kā arī tiek nodrošināts nepieciešamais servisa darbības atbalsts.

Elektroniskā pasta, datu bāžu hostings, datņu un DNS pakalpojuma uzglabāšana var tikt piedāvāta kā atsevišķs serviss vai arī ietilpt pakalpojumu kompleksā.

Viens no galvenajiem aspektiem hostinga izvēlē ir izmantojamā operētājsistēma, jo tieši no šī faktora ir atkarīga tā programmnodrošinājuma izvēle, kas atbalstīs nepārtrauktu servisa darbību. Svarīga hostinga īpašība ir arī darbojošos dienestu un iespēju esamība (piemēram, lai radītu html un dinamiskās mājas lapas):

– datu bāžu atbalsts;
– CGI, Ruby, Perl, Python, PHP, JSP, ASP atbalsts;
– .htpasswd/.htaccess (Apache) atbalsts;
– uzstādīti atbilstoši freimvorki un moduļi, lai piešķirtu katru no iespējām.

Hostinga pakalpojumu raksturo vairāki kvantitatīvie ierobežojumi:

– diska telpas apjoms;
– trafika apjoms mēneša laikā;
– tīmekļa vietņu skaits, kas tiek izvietotas viena uzskaites ieraksta ietvaros;
– FTP lietotāju skaits;
– elektronisko pastkasšu skaits un brīvās vietas apjoms, kas paredzēta korespondences uzglabāšanai;
– datu bāžu skaits un vietas apjoms tajās;
– vienlaicīgo procesu skaits, kas domāti lietotājam;
– maksimālais laika periods, kas tiek iedalīts katra procesa funkcionēšanai;
– operatīvās atmiņas apjoms.

Tāpat hostingam ir vairāki kvalitatīvie ierobežojumi:

– caurlaides kanālu spēja, kas ietekmē informācijas ielādes ātrumu;
– brīvie operatīvas atmiņas un CPU resursi, kas ietekmē servera darba operativitāti;
– hostera aprīkojuma attālinātības pakāpe no tīmekļa vietnes auditorijas, kas ietekmē informācijas ielādes ātrumu.

Ļoti bieži kompānijas, kas nodarbojas ar maksas hostinga sniegšanu, piedāvā potenciālajiem pasūtītājiem izmantot bezmaksas testa periodu. Pēc dotā termiņa iztecēšanas lietotājs pieņem lēmumu: vai viņam der izvēlētās hostinga kompānijas pakalpojumi. Tomēr, kā likums, hostinga pakalpojuma tests tiek piedāvāts tikai otrā līmeņa domēnu īpašniekiem, lai nepieļautu spekulācijas, kas saistītas ar testa kontiem.

Līdzās kompānijām, kas piedāva maksas hostingu, pastāv organizācijas, kas piedāvā bezmaksas hostinga pakalpojumus – tie tāpat atbalsta lielāko daļu web-tehnoloģiju, kas norādītas augstāk. Tomēr NVS valstīs tās nav izplatītas, tādēļ lietotāji atdod priekšroku maksas hostingam.

Hostingu iedala maksas un bezmaksas, pēc tā piešķiršanas nosacījumu. Kompānija, kas piedāvā izmantot bezmaksas hostinga pakalpojumu, gūst peļņu reklāmas sludinājumu izvietošanas ceļā tīmekļa vietņu lapās, kas izvietotas uz bezmaksas hostinga. Vairumā gadījumu bezmaksas hostings funkcionē daudz lēnāk nekā maksas, sniedz tikai bāzes pakalpojumu kompleksu un dažos gadījumos ir nedrošs (pastāv varbūtība, ka bezmaksas hostings var tikt slēgts). Kā rāda prakse, sabiedriskās organizācijas izvēlas maksas un bezmaksas hostingu, bet komerciālas kompānijas vienmēr izmanto maksas hostingu.

Pēc piedāvātā resursa veida pieņemts iedalīt sekojošus hostinga pakalpojumus:

vpsVirtuālais hostings (shared) – šī pakalpojuma ietvaros tiek piedāvāta vieta uz diska, kas tiek izmantota tīmekļa vietņu izvietošanai. Servisu izpildes vide ir vienota daudziem lietotājiem, uz viena servera resursi ir sadalīti starp visiem lietotājiem. Kā likums, uz viena servera var izvietot 50-1000 lietotājus. Nelieli un lēti hostinga pakalpojumu sniedzēji ļoti bieži nepievērš uzmanību drošībai, tāpēc lietotājs serverī var gūt netraucētu piekļuvi citu lietotāju vietnēm. Lieliem un profesionāliem hostinga pakalpojumu sniedzējiem šādas problēmas nav.

Virtuāli izcelts serveris (VDS vai VPS) – šī servisa ietvaros lietotājam tiek piešķirta vieta uz diska, servera procesoru laiks un kopējās atmiņas daļa. Virtuālo serveri lietotājs redz tāpat kā parasto izcelto serveri, tomēr uz viena reāla servera var atrasties vairāki virtuālie. Serviss ir paredzēts vidējas sarežģītības interneta projektiem. Sakarā ar to, ka skaidri norobezot un sadalīt visus servera resursus ir praktiski neiespējami, bet daudzas kompānijas VPS -provaideri bieži praktizē atkalpārdošanu – piedāvājot lielāku resursu daudzumu, nekā ir uz servera, cerībā uz to, ka potenciālais pasūtītājs izmantos vietu, kas iedalīta viņam, ne pilnībā, ļoti bieži šajā gadījumā VPS servera norādītā jauda neatbilst reālajai.

Izceltais serveris (Dedicated) – šī mpakalpojuma ietvaros serveris tiek piedāvāts pilnībā un tikai vienam lietotājam. Šis hostinga veids tiek izmantots sarežģītu interneta projektu izvietošanai, kā arī nestandarta servisu realizācijai, kas nevar dalīt vietu ar citiem projektiem uz viena servera un sekmīgai funkcionēšanai pieprasa visus servera resursus.

Kolokācija (Colocation) – pakalpojums, kura ietvaros pasūtītāja aprīkojumam tiek piešķirta vieta pakalpojumu sniedzēja datu-centrā un aprīkojuma pieslēgšana Internetam.

Mākoņ-hostings – dotā pakalpojuma būtība sastāv tajā, ka lietotājs faktiski izvēlas diska apjoma izmēru, kas nepieciešams savas informācijas izvietošanai. Pēc tam katru diennakti tiek aprēķināts procesoru un citu resursu izmantotais apjoms un laiks, pēc tam atbilstošā summa ir jāapmaksā pasūtītājam.

Mūsu hostinga apskatos ir apkopots populāro hostinga pakalpojumu sniedzēju vairākums, kas piedāvā augstāk aprakstītos pakalpojumu salikumus. Tomēr mēs uzstājīgi iesakām precizēt visus interesējošos momentus pie pašiem hosteriem, jo informācija mūsu tīmekļa vietnē var tikt atjaunināta ar nelielu aizkavēšanos.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4.38 out of 5)
Loading...